Zaman

Hileli bir yokluktur zaman. Neresinde durup ne yöne baktığınıza göre algısını değiştirir. Her yeni gelen dakika sonrasında, siz sabit kalsanız da bütün bildikleriniz yeniden şekillenir. Birim insanın uydurması olsa da, görüp görebileceklerimizin, yaşamın tümünün bir numaralı etkeni ve de nedeni.

Sağlıklı bir birey gibi hayatımın farklı dönemlerinde farklı insanlar sevdim. O zamanda hayatımdaki en önemli insan oldular, ne mutlu ki ben de çoğunluğu için “en” oldum. Ancak bu yazıyı yazdığım anda, hiçbiri benim için önemli değilller. Sahip oldukları hiçbir olguya değer veremiyorum çünkü benim için değerli değiller. Bir öksürük ya da hapşırma gibi, geçip gittiler. Neden?

Bir filmden alıntı yapacak olursam “Le temps détruit tout” (Irréversible). Çevirisini yapmayacağım. Madem “deli” gibi kendi kendime “yazar”ım, en güzelinin kötü taklidi olayım: Bilenler bilmeyenlere anlatsın.

….

Hakikaten “insan” beni en korkutan canlı. Birincisi, söylediklerini anladığımdan, ikincisi zamana bile hasar verebildiğinden.

Ne düşünüyorsun, paylaş..

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.