Aksine

Kafamın kurgusu bozuldu sanırım. Çok garip bir ay geçiriyorum ve ben içinden geçtikçe sonraki günler üstümden atlıyor.

Tam da benlik bağımsız ve de kopuk bilgiler arasında, kendimi, “derin kuyu dalgıç” motorları ve pompalarını araştırır buldum. Evet haziran ayı alışveriş listemde bir pompa ve motoru var. Pantolon, terlik gibi ihtiyaçları olan kişilere hiç imrenmediğimi alâkasızca belirteceğim. Noryl’iydi, paslanmaz çeliğiydi, aman debisiydi, sakın gücünü atlama derken eş zamanlı İSKİ’nin bağlayacağı suyun depolara bağlanması hakkında abudik gubidik tesisatçı toplantılarında süründüm. Bu sürüncenin resmen “laf arasında” yazdığımız makalenin düzeltme raporu elime geçti. İhtiyaç odaklı, o anlık angaryan “Cambridge”ten, çok önemli tesisatçım ise “Mahmutşevketpaşa”dan gelmekteydi.

Şu Dünyanın hâline bak? (Şarkıdaki gibi)

İçimdeki “Pekala..” onayı ardı sıra, önce gece devriyesinde gezdim sonra da utancımdan unutmaya çalıştığım bir tuhaf yazıma cevap aldım (Bu noktada açıklama ya da yorum yapmayacağım). “Haydi bakalım….” ile güç alıp, tek bir günlük hasadım sonrası, aklımın yeteriyle bir başka cevap öte yana yollandı, yollanması da bir başka başarısızlık olarak hayatıma demir attı.

Başarı elde edilebilecek bir şey var mıydı? Hayır.

Bir amacım var mıydı? Hayır.

Başarı, sahte bir kavram: Kendimi kandırmaca ve sanrı merkezli bir takım eksiklik rahatsızlıkları ve yetersizlik kaygıları ardı sıra belirmiş, “beklentim” “beklenenim” varmış gibi, tam bu uzun cümlede olduğu gibi ifadesini de beceremediğimden anlatmasını da başaramadığım?! bir şey. Bir kıl oluyorum ki dillere destan.

Garip tek cümlelik paragrafın peşi sıra, arazi, bahçe sulama 25lik küresel vanaları, vakti gelen zımpara ve ahşap boyama işim, hayatı bana zindan eden ıhlamur, iş güvenliği kapsamındaki güldüren “ayarlar” ve bir türlü yazamadığım tezim… Örgülü yapıda, ardarda, birbirlerinden bağımsız AMA azar azar ilerlemeli/gerilemeli bir saçmalıklar başarmaktayım (?!).

Bir takım etiketler de beni olduğumdan kötü hissettirdi diyebilirim: Sıradışı öğrenci tamlamamdan (Onurlandırdığı kadar, vicdanıma beni biçtiren) Manyak yönetici’ye (Doğru olduğundan, yorum yok)…

Aklımda hâli hazırda devam eden 22 aplikasyonun orta bir yerinde ise hoşnut kalmadığım istatistikler okudum. Çetrefillerinden yazmayacağım. O istatistik …. kendini bilecektir, şahsen, bir ne yaptığını düşünmesini salık veririm. Onurlansınlar lütfen, durumları gülünç…

….

Elma ağacı etkisi sonrası yaşadıklarım kafamda konuşmalara, konuşmalar ise çok eski bir reklam filminde olduğu gibi: Bir alışveriş, bir fiş… yapısına döndü.

Bir olay, bir ne diyebilirim, bir olay, bir ne demeliyim, bir olay, birşey dememeliyim, bir olay, bir cevap vereceğim… Ben size daha izlemediğim sonucu hemencecik söyleyeyim: Cevabı beceremeyeceğim. Anlamayandan, anlatamayana dandini dandini dastana…

Herneyse, yine hiç kimse tarafından anlaşılmaz ve de hiç “kimsenin” okumayacağı bir yazı sonrası, kendi yazdıklarımı da anlamadan, paldır küldür yazmayı kesip, kendimi yepyeni bir göreve adıyorum: Misafir ağırlama.

 

dn: Dış cephe savaşımı resmen kaybetmiş durumdayım. Sineklik yaptırmaya karar verdim?!?! NASIL BİR İRONİ BU? Kendime ve de öldürdüğüm karıncaların ailelerine sabır diliyorum.

System Halted.

Yayınlandı: Anı

Ne düşünüyorsun, paylaş..

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.