Neredeyim?

Eğer manic ve de depressif anlarım oluyorsa. “Manic”lerimi daima arazide “depressif” lerimi ise kendimle yaşıyorum. Ya da yaşıyordum.

Geçen hafta, kaya bulma arzusu ile Beykoz ilçesi sınırları içerisinde öyle bir sokağa girdik ki, silkelenemiyorum. “Sevgi Ormanı” adı altında, Polonez’den Mahmut Şevket Paşa Köyü tarafına çıkan bir sokak var. Bu sokağa girmenizden çıkışınıza kadar, İstanbul’un kalmış son ormanlarından bir tanesini boylu boyunca geçiyorsunuz ancak sakinleri bol ve de taşındırılmış…

Yol boyu belki yüzlerce sokak köpeğine rastlanıyor. Belediyenin onlara tahsis ettiği pek çok, uydurma konut ve bayat ekmek yığınları arasında özlüklerini kaybetmiş sürü sepet köpek, akıl almayan bir şekilde bir arada, arabamızı görmelerine rağmen tepkisiz, bezmiş ve de umutsuz; adeta gizli dilenciler gibi sizi süzüyorlar. Bir kümeden diğerine, yolda ilerledikçe aklımı kaybettim. Madem o kadar akıllıydım, neden burnumun dibindeki soruna çözüm olamamıştım? Bilgim ve yapabileceklerim sınırında, o kadar canı perişan görüp sadece korkmuş olmaktan dolayı kendime kızdım ve annem ile kardeşime durumdan bahsettim. Bana yol gösterdiler….

İkisiyle de iftihar ediyorum. Üşenmeden dev paket bir mama alıp, getto getto (?!) köpüşlere dağıttılar. Hatta yolun ortasındaki belediyeye ait olan hayvan barınağına da uğramışlar. Kısırlaştırılmamışı verilse bir yavru da alıp eve getireceklermiş… Ancak “Sekiz aydan evvel hiç bir yavruyu vermiyoruz, verdiklerimizi de kısırlaştırıyoruz. Yavru alanlar sokağa attıklarından yöntem “bu” demişler. Ne diyeyim, ikisi de bembeyaz döndüler.

Bugün onların niyeti yarın da benim davranışlarım sayesinde uyuyacağım. Aklım ormandaki sakinlerde. Beykoz nüfusunda insan mı yoksa köpek mi yoğun bilemiyorum.

Ne düşünüyorsun, paylaş..

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.