Benichi

Ben kendimi kandıramadığıma göre seni de kandırmaya çalışmayacağım. Sana söyleyecek hâlâ sürü sepet lafım var. Ne gülünç ki ne ben senle paylaşmak istiyorum ne de senin umrunda. İki önemsizliğin ortasından, bu yazıyı okumayacak kimselere sesleneceğim: Deli olmadığımı varsayan gizli bir umutla…

Ben artık mutlu olmak istiyorum. Olduğun süreden daha uzun zamanda yoktun, ama dünyama girdiğin andan, şu çıkamadığın zamana, tüm yapabileceklerimi sınadın… Önce ölmemi izledin. Sonra ölümüme üzündürdün. Utandırdın. Yaptıklarımı kabullendirdin, süründürdün. Bir salak gibi her şeyi unuttuğuma inandığımda ise kendini hatırlattın. Aklım hakkında bu kadar bilip, nasıl bu kadar küçüldüğümü anlamasam da olan her anlamda bu idi.

Zamanda geri gidip kendimi aşağıya düşüremem. Zamanda geri gidip, “Yes man” i izlememeyi başaramam. Zamanda geri gidip annem ile babamı ayıramam. Zaman ve geçmiş ile alakalı hiçbir şey yapamam.

Dolayısı ile “seni” bende olduğun gibi hatırlıyorum: Canımın içi, özlemlediğim, beni gerçekte olmadığım kadar seven: Yani yüzde yetmiş benimle evlenmek isteyen, et yemediğimde davranışımı sorgulatan, en zor zamanımda terkeden ya da sesi olmayan bir bencil olarak… Açıkçası senin olduğun kadar kaypak, öyleli ve de böyleli…

Gittiğinden beri: İmkansızlar başardım, aşık oldum, aşık olundum, keşifler yaptım, güzelikler buldum, varoldum, sorumluluk aldım, sorumsuzluk yaptım, kilo verdim, kilo aldım, saçımı uzattım ya da kısalttım, yabancılar ile tanıştım, gezdim, kendimi tanıdım, etrafımı öğrendim, yazdım, çizdim, dansettim, koştum, ağladım, kahkahalar attım… Yaşadım. Gittiğinden beri çok oldu. Ben çoğaldım. Bende ki sen ise azaldın.

En güzeliyse, yerimi öğrenirken, senden uzakta olmayı o kadar sevdim ki: Kendimi sevdim…

Sevmeye de devam ediyorum.

 

Ne düşünüyorsun, paylaş..

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.