Demir’e zincirli Özgür

Sana söyleyebileceğim ve senin duyabileceğin hiçbir cümlem yok. Kısa soluklu varlığındaki her denemem arap saçına döndü. Hakiki anlamda, birbirimize iki yabancıyız ve kesişim kümemiz bomboş… Dolayısıyla bu yazıyı sana değil de kendime yazıyorum. Bir kez daha ve son bir defa hatırlamak için…


Bilinen köy kılavuz istemez. Ben senin geldiğin hızda gideceğini öngördüm. Yine de Nasrettin Hoca kafam gereği “Ya tutarsa?” fikri ardısıra varlığını kabul ettim. Eh, hayat fıkra bile olsa, düşünsel ve de duygusal olarak bana yetişebilmen mucize olurdu. Öte yandan, Dünya üzerinde geçirdiğimiz zamanlar eşit bile olsa, pek bir şansın yoktu…

İkimizi “eşitlemek” akıl kârı iş olmadığına göre elde ne kaldı? Hele, sen kendine odaklı bir tüketiciyken, “eşlenmemiz” mümkün olabilir miydi?

Seni seviyorumlar, aşklar, nadir ve büyük duygular ağızlara sakız olmaz. Onlar özen ve dikkatle büyütülür, sadece sahipleri olabileceğine “güvendiğin” kişilere verilir. Iki saatlik bir film çeker ya da “reklam yetiştirir” gibi geçiştirilecek biri değilim ben. Ne istediğimi ve kimi beklediğimi biliyorum. Senin “daldan dala” adlı tiyatronun yan rolleriyle de ilgilenmiyorum.

Yüzeysellik tüylerimi diken diken ediyor. “Çok düşünme”ciler midemi bulandırıyor. Davranışlarını tartamayan, karşısındakini umursamayanlardan nefret ediyorum.

Yani ben zaman öldürmenin eğlenceli herhangi bir hâli değilim. Paylaşmak, anlatmak, anlamak, çaba ve doyamamak istiyorum. Merak etmek istiyorum. Şaşırmak istiyorum. Öğrenmek istiyorum. Evrilmeyi bekliyorum. Hata yaptığını farkedebilen, zor zamanımda yanımda olan, benim varlığıma “kavramı” olan birini istiyorum.

Sorunlu ya da sorumlu yapılmak istemiyorum.

O kadar dert var ki hayatta? Kelime ararında sıkışmanın ya da tekinsiz varsayımların peşinden koşmanın ne yeri ne de zamanı var…

Söylemediklerimi aklına sokup kovaladın. Sahip olabileceğimiz huzuru yarım akıllı dilinle baltaladın. Eh tabiki de sana, benden sahip olabileceğin ne bir duygu kaldı ne de senin bende varlığın.

Ne düşünüyorsun, paylaş..

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.