Öksürük

“Gördüklerimizi, duyduklarımızı ve okuduklarımızı algıladığımız gibi alıyoruz. Gerçek kavramı her daim öksüz kalıyor. Zaman ilerlerken hatıralar/olaylar giderek değişiyor ve formlarını kaybediyor. Geriye kalan en sabit şey, kişinin kendisi oluyor.”

En çok özgür olmayı özledim. Hâle bakın ki kendimi, en çok, varolduğuna bile inanmadığım bir kavramı özleyedururken buldum… Bir kişiyken iki olmayı arzulardım. İki olunca, yalnız kalmayı aramaya başladım. Ne olduğunu bilmediğim, bir şekilde içinde rahat edemediğim bir hâlin bozulmasından korkmaya başladım. Ne idüğü belirsiz “birşey” için çenemi kapalı tutmaya başladım. Öyle bir susuş ki, uyurken bile çenemi sıkıp, gündüzleri ağrısından ağzımı açamama boyutundayım…

Duygu ve düşüncelerimi apaçık, bastıra bastıra; abartıları kanırtarak, mübalağaları arttırarak; coşkulu tükürüklerle aktarasım var! Garip olansa isteğim daha aklımın içinde olanlara ilişik değil. Dikkat: ne, ne demek istediğimi biliyorum, ne de ben, ben olmaktan çekiniyorum. Tuhaf bir oto sansür bu… Bana aptalca kaygılar, tutuk insanların zorlayıcı dış dünyaları ve adını bilmediğim bir iki gezegenin üstümden gezmeleri ile cereyanlanan bir sessizlik… Yabancı ve kısık bir ses: “vazgeçmekten korkma” diye tıslıyor ise ve sesin solundan “Acını çekmeyi de bilirsin sen, kabullenmeyi de” gibi bir eklenti geliyorsa, kısa bir süre sonra içimi, dışıma dökeceğim.

Onu unutmaya çalış, bunu hatırlama. Şunu sindir, onları umursama. Sinmedi mi bindir! Yükle, hadisene?! Omuzla!!” bitsin mi artık?

Güzel ama SABİT enerjiler getirin bana! Karşısındakine saygısızlık etmekten çekinen, ilgiliden fazla alâkalı, çelme atmak yerine sırttan iten biri olsun.

Ne düşünüyorsun, paylaş..

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.